14. 8. 2017

Seznamte se: koncept Tesla SD. Vypadá líp, než původní model S!

Jméno "Steel Drake" zní spíš jako pseudonym pro hudebníka, než průmyslového designéra původem z Kyrgyzstánu. Naštěstí pro nás ON designérem skutečně JE, a nedávno zveřejnil vlastní návrh faceliftu Tesly S. Designu nového modelu Tesly totiž pořád chybí "něco", co vzbudí v zákazníkovi konkrétní emoce. Co myslíte, povedlo se mu to?

Seznamte se: koncept Tesla SD. Vypadá líp, než původní model S!

Na našem webu byste Teslu v seznamu ojetin hledali zatím marně. Přinášíme vám alespoň krátký rozhovor a galerii designára Steel Drakea, který si vzal do parády aktuální model Tesla S, a představil svou verzi aktuálně nejprodávanějšího elektromobilu na světe. 

Hlavním motivem bylo podle Drakea vyřešit problém, který je společný pro většinu automobilek - zdánlivě nepřekonatelná propast mezi technickými inovacemi a odpovídajícím technickým designem. "Skicování je jen forma vize, překreslení nápadu na papír. Opravdový design se ale musí zrodit rovnou ve 3D", říká Drake. "Spousta skvělých designérů vám na počkání udělá svěží, nadčasovou skicu čehokoliv. Když pak ale vidíte výsledný produkt, který sjede z výrobní linky, je to něco úplně jiného, než bylo ideově na začátku. Důvodem jsou obrovské rozdíly mezi uvažováním a potřebami designérů, 3d grafiků a inženýrů. Ty umí překlenout jen málo automobilek. Jsem si jistý, že skvělý design může vzniknout jen a pouze v softwarovém 3D prostředí bez klasických mezikroků mezi skicou a inženýrem. Něco jako sochař, který tvaruje originál sochy rovnou z kamene."

Tak co myslíte, povedlo se mu to? Za nás rozhodně palec nahoru!