8. 8. 2016

Sedm lží, které uslyšíte v bazaru

Snad každý, kdo neoplývá naivitou desetileté holčičky očekává, že v bazaru mu budou všichni lhát. Koneckonců, bazary jsou placeny z toho, že buď jednu stranu donutí prodat levně, nebo druhou nakoupit draze. Ideálně potom obojí...

Sedm lží, které uslyšíte v bazaru

Snad každý, kdo neoplývá naivitou desetileté holčičky očekává, že v bazaru mu budou všichni lhát. Koneckonců, bazary jsou placeny z toho, že buď jednu stranu donutí prodat levně, nebo druhou nakoupit draze. Ideálně potom obojí.

Takže ono to pak ani nejde jinak, než buď lhát, nebo schovat fakta za kouzelné slůvko „nevím“. My jsme proto dali dohromady seznam sedmi lží, které ve většině bazarů zaručeně uslyšíte.

 

Samozřejmě, to auto tu máme

První lež, kterou nedostanete na místě v bazaru, ale po telefonu. Vy jste si totiž našli ideální auto – krásná výbava, super stav, nízké kilometry a ta cena… No nádhera! Tak voláte do bazaru jestli ho ještě pořád mají, jste ujištěni, že ZATÍM ano a ještě než zavěsíte telefon, jste na cestě.

To co jsme právě popsali byl typický případ volavky. Auto s neodolatelnou cenou ve výborném stavu. Pak ale přijedete do bazaru, a on už ho někdo koupil. Bazarista má ale skvělou náhradu, kterou vám začne nabízet. A řekněte, když do bazaru jedete třeba i několik hodin, tak už se aspoň podíváte ne?

 

Jsem soukromá osoba, auto je moje a denně s ním jezdím

Další lež, kterou slýcháváte po telefonu. Člověk hledající v soukromé inzerci jinak k profesionálnímu prodejci nepřijede. Tak vám řekne, že je majitel a je vystaráno. Až na místě zjistíte, že jde o bazar, nebo častěji dovozce. A to je pak stejné jako v předchozím případě – když jste jeli takovou dobu…

 

Nic tomu není, auto je v TOP stavu

Ono se toho po telefonu stihne nalhat hodně, třeba i to, že auto je v super kondici. Pak přijedete do bazaru, a už u brány na vás prodejce volá první závady. A pak další přidá při prohlídce. Všechno to jsou ale zajisté „drobnosti“, které se dají vyřešit za pár drobných. A to už pak domluvíme na ceně…

 

Auto k výkupu výhodou

Ale ne pro vás… Může to stát u inzerátu, nebo vám výkup prodejce nabídne na místě. Jenže když začnete řešit vaše auto, dovíte se akorát, že to je sotva pojízdný vrak, který má skoro nulovou cenu. Jenže spousta lidí se nechá zlákat jednoduchým procesem prodeje a nákupu, uvěří, že současné auto je opravdu tak špatné a na podmínky přistoupí.

 

Za lepší cenu takovýhle auto neseženete

Otázka je, jaká je cena a jaké auto. Když jdete kupovat vůz, chce to mít přehled o tom, jak se pohybují ceny za specifikaci, kterou hledáte. Zjistíte, že všechny vozy se pohybují zhruba ve stejné hladině a ty, které vyčuhují mají nějakou vadu nebo je majitel chce prodat rychle.

Takže i když prodejce tvrdí, že cena je jedinečná, často tomu tak není. A když mu to podáte takto, začne se ohánět krásnou výbavou a stavem. To jsou ale další způsoby jak vás přesvědčit o tom, že cena je dobrá. Jenže bazar málokdy na prodej spěchá, takže nemá důvod nastavovat cenu nízko.

 

Tohle bych Vám neměl říkat, ale…

Když nefungují žádné triky a prodejce zavětří, že asi víte co děláte, přijde pokus získat si vaši důvěru. Často tak, že vám sdělí „důvěrnou“ informaci, kterou nemáte mít. Ve výsledku pak můžete slyšet „Neměl bych se o tom s Vámi bavit, ale jsem samozřejmě placený z provize. A když se mi budou vracet auta, nic si nevydělám. Takže bych Vám přece necpal nějakej vrak.“

Ona to sice může být pravda, jenže provést úspěšnou reklamaci v bazaru, to už je věc jiná. Takže ono to s tím vracením aut také nebude tak horké. Ignorujte tedy pokus navodit falešnou atmosféru přátelství a zaměřte se na auto, ne na prodejce.

 

Počkejte zatím tady, hned budu u vás

A tím se dostáváme k těm nejpropracovanějším a nejpodlejším praktikám. Řekněme třeba, že jste ve velkém bazaru a zvažujete, že byste auto vzali. Máte s sebou pravděpodobně manželku/manžela, kamaráda… Prodejce se vám věnuje po celou dobu a najednou zazvoní telefon, nebo si musí na chvilku odběhnout. Posadí vás tedy do kanceláře s tím, že je hned zpátky. Jenže ono je to „hned“ docela vágní pojem.

To co se děje potom je skoro jako z bondovky. Místnost ve které jste usazeni se svým doprovodem je totiž nahrávaná. Pro toho, kdo to nezažil to zní šíleně, ale velké bazary tyto taktiky opravdu používají. Takže zatímco sedíte, začnete se bavit o voze. Co se vám na něm líbí, nelíbí, jestli na něj máte. Nezřídka si tam oběti triku posedí třeba i hodinu a více, tak co také řešit? A co se nestane, po jisté době přiběhne prodejce s kompletně vypracovaným návrhem řešení přímo na vaši míru.

 

Prodej vozů je zkrátka velký byznys a spousta lidí se nebojí prolhat vám díru do hlavy aby prodej uzavřeli. Proto, jako vždy, doporučujeme dvě věci – kupovat auta u soukromých majitelů a na nákup se vždy připravit. Třeba prověřením vozu ještě před tím, než ho koupíte.