29. 8. 2017

Nové BMW M5 ohlášeno - ve hře Need for Speed!

BMW ohlásilo minulý týden nový model 2018 své proslulé sportovní řady M5. Nestalo se tak ale v rámci nějakého autosalonu, autoshow nebo oficiálního BMW eventu, ale virtuálně.

Nové BMW M5 ohlášeno - ve hře Need for Speed!

Tohle ohlášení proběhlo totiž úplně, ale úplně jinak – a to ve virtuálním prostředí závodní hry Need for Speed Payback, kterou herní studio EA vydá tento podzim a kterou představilo v Německu na probíhající konfrenci videoher Gamescon. A není to poprvé, co BMW představuje nový model auta přes počítačovou hru. Je to ale oficiálně poprvé, co se tím netají. Psst, pokud máte rádi Bavoráky, pár jich v inzerci máme!

Podobně to udělalo i konkurenční Porsche, které nechalo firmu Turn 10 oficiálně odhalit své nové GT2 RS v rámci jiné závodní hry Forza Motorsport 7 (hra uvedená tento rok na konferenci E3), a to poté, co Porsche téměř dva roky usilovně popíralo byť jen samotnou existence auta. Po potvrzení a uvedení v rámci Forzy pak následoval oficiální Porsche event, na kterém reálný model GT2 RS představili novinářům.

Tak či onak jsou kroky obou automobilek výraznou změnou a krokem vpřed v automotive marketingu. Tradiční platformy představování nových modelů aut - světové autosalony v Paříži, Denveru a New Yorku - totiž táhnou automobilky stále méně. Kdo navštívil Pařížský autosalon letos a loni nám dá jistě za pravdu. Automobilky zároveň chtějí a potřebují přilákat ke značkám mladší zákazníky, takže pokud jste automobilka, co zrovna náhodou vyrábí nejpopulárnější sportovní sedan na světě, herní série jsou pro vás jasná volba. 

Co se samotného modelu 2018 M5 týká, můžeme se těšit na tradičně perfektně vyladěný, sportovní model “emka”, na jaký jsou zákazníci bavorské automobilky zvyklí. BMW sice příliš detailů k novému modelu neodhaluje, ale z toho, co se zatím podařilo vypátrat a ověřit víme, že nová M5 bude mít pohon všech kol s možností přepínání AWD-RWD (navzdory tomu, že všechny předchozí generace byly téměř výhradně zadokolky). Zároveň bude mít pod kapotou “blíže neurčený motor” o síle 600 koní a kroutícím momentem 750Nm. Z nuly na 100km/h zrychlí v AWD režimu za 3,5s.

Nové BMW M5 nebude v prodeji dříve, než na začátku roku 2018 (BMW opět odmítá odhalit cokoliv bližšího strany termínu), ale fanoušci herní série Need for Speed si jej budou moci osahat už 10 listopadu.

To bude jízda!

A na závěr se můžete podívat na trailer k nové hře Need for Speed - Payback:

zdroj: The Verge