30. 3. 2016

Instruktážní video - jak na Nürburgring

Nedávno jsme zveřejnili takové malé představení světoznámého okruhu. Napsali jsme, co je zelené peklo zač a ukázali jsme i několik jeho záludností. V souvislosti s tímto tématem jsme ale narazili na velice zajímavou instruktáž, která jízdu na okruhu popíše opravdu detailně.

Instruktážní video - jak na Nürburgring

Nedávno jsme zveřejnili takové malé představení světoznámého okruhu. Napsali jsme, co je zelené peklo zač a ukázali jsme i několik jeho záludností. V souvislosti s tímto tématem jsme ale narazili na velice zajímavou instruktáž, která jízdu na okruhu popíše opravdu detailně. 

Společnost RSRNurburg je jezdecká škola sídlící kde jinde, než na Nürburgingu. Do jejich nabídky patří jízda na kluzných plochách a další disciplíny typické pro školy smyku. Co nás ale všechny zajímá je přilehlá trať. Tato jezdecká škola poskytuje i profesionální instruktáž jízdy po okruhu.

Samozřejmě není nad individuální přístup, ale jako ochutnávku tato společnost natočila instruktážní video, kde instruktor Anthony Ashley popisuje vše, co potřebujete vědět – správné řazení, referenční body, ale i realitu provozu na ringu. A jelikož nás Nürburgring a jeho možnosti fascinují, rozhodli jsme se vám ho ještě trochu přiblížit. Video je bohužel v anglickém jazyce bez českých titulků, ale i ti co neovládají angličtinu se mohou spoustu přiučit už jen pozorováním jízdy, případně shlédnutím několika našich poznámek z důležitých momentů:

 

0:05 – hned na začátku vidíte důležité informace. Na grafice jste upozorněni, že na okruhu se nezávodí, máte vždy sledovat své okolí, na okruhu se nepoužívá první a druhý převodový stupeň a předjíždí se pouze zleva.

0:30 – po průjezdu branou následuje vedení kužely, okruh začíná až za nimi. Takže zde se ještě nerozjíždíme.  Řidič také zmiňuje, že první cca 2 kilometry je dobré auto šetřit. Vše je nutné dostat k optimální teplotě, takže začínat zlehka.

2:50 – první ukázka z reality provozu na okruhu. Takže jak stojí na začátku videa, předjíždí se zleva. Předjížděný vůz by vám předjetí měl umožnit. Ne vždy se tak stane, ale zde není žádný problém.

3:55 – obávaná zatáčka Foxhole, kterou zmiňujeme v našem předchozím článku. Zde je důležité brzdit v rovině, protože jinak auto mohou rozhodit nerovnosti.

4:45 – Kallenhard, další obtížná zatáčka z minulého článku. Jak vidíte na videu, podmínky jsou relativně dobré, ale na mokru je tato zatáčka peklem z důvodu nánosů gumy z pneumatik.

5:15 – řidič zmiňuje techniku trailbraking. Jedná se o způsob brzdění, kdy do zatáčky prudce zpomalujete a brdu uvolňujete postupně v průběhu zatáčky až k apexu. Tento způsob umožňuje efektivně zpomalovat, udržet váhu vozu na řídící nápravě a zároveň při povolení brzdy nerozhodí vyvážení vozu, což zajistí plynulý průjezd zatáčkou.

8:45 – zde můžete vidět zatáčku Brünchen, přezdívanou také Youtube corner, a jistě jste ji už viděli jako místo spousty výletů do mantinelů. A proč? Co je nejčastější chyba? Ego řidiče. Za plotem je totiž často spousta pozorovatelů a řidiči prostě chtějí, aby gumy pískaly a průjezd vypadal co nejefektivněji. A výsledky potom můžete vidět právě na Youtube.

9:10 – Pflanzgarten ukazuje znovu záludnost boulí na trati. Zde je nutné brzdit přerušovaně. Protože když budete stát na brzdě při nájezdu na hrbol, dostanete se do smyku, který budete jen těžko řešit.

10:30 – kolo končí průjezdem pod „Audi bridge“

Doufáme, že jste si video užili stejně jako my a případně jeho shlédnutí o něco více posunulo vaše řidičské schopnosti blíže k dokonalosti.