25. 2. 2016

Fairplaypoint - Mechanik, co to je a proč ho využít?

Fairplaypoint je celorepubliková síť profesionálně vybavených partnerských servisů, speciálně vyškolených k tomu, aby Vám pomohly při kompletní kontrole vozidla před jeho koupí, či v opačném případě může dodat Vámi prodávanému vozidlu atraktivitu a zkrátit tak dobu jeho prodeje. Jak potom ověření vozu Fairplaypoint probíhá?

Fairplaypoint - Mechanik, co to je a proč ho využít?

Fairplaypoint je celorepubliková síť profesionálně vybavených partnerských servisů, speciálně vyškolených k tomu, aby Vám pomohly při kompletní kontrole vozidla před jeho koupí, či v opačném případě může dodat Vámi prodávanému vozidlu atraktivitu a zkrátit tak dobu jeho prodeje. Jak potom ověření vozu Fairplaypoint probíhá?

Objednání

Při objednávce v našem formuláři zadáte Point, který chcete navštívit (přesné pozice a adresy zjistíte kliknutím v mapě pod objednávkou) a dva termíny ve kterých byste se chtěli dostavit. Dva termíny proto, aby bylo zajištění kontroly co nejjednodušší a nejrychlejší pro případ, že první požadovaný termín by byl již obsazen. Následně budete kontaktováni naším operátorem s ověřením termínu.

Co kontrolujeme?

Jsme důkladní – mechanik začne kontrolou exteriéru, tudíž poškození karoserie, oken, pneumatik, přičemž každé poškození zaznamená do protokolu. Dále mechanik postupuje do interiéru, kde ověří jeho stav a funkčnost všech přístrojů.

Po kontrole interiéru se provádí diagnostika, jejíž výsledek je součástí výstupního protokolu a vůz se zvedne na heveru. Zespodu potom mechanik prověřuje úniky kapalin, vůle v podvozku, případnou korozi a jiná poškození.

Kontrola je zakončena testovací jízdou, kdy mechanik zjistí stav motoru, brzd, převodovky a vůle v podvozku při zatížení. Kontrola je poté ukončena a je vystaven výstupní protokol s ohodnocením.

Pokud Vás zajímá přesnější metodika kontroly, můžete ji vidět zde.

Servisy

V současné době spolupracujeme se sítí Euromaster a přesné pozice servisů naleznete na mapě. Snažíme se ale neustále rozšiřovat naší síť, abychom Vám byli blíž. Takže pokud víte o seriozním a dobře vybaveném servisu, nebo máte servis a chcete s námi spolupracovat, můžete nám dát vědět přes formulář na téže stránce.

Cena

Za ověření stavu vozu zaplatíte 1 500 kč, v případě ověření historie Cebia máte od nás slevu 100 kč a můžete si ji objednat za pouhých 399 kč. Pokud se Vám zdá taková cena za ověření technického stavu vozu hodně, podívejte se na to takto – v případě, že kupujete vůz v hodnotě 100 000, navýšíte svůj výdaj o cca 1%. Tento výdaj Vám ale může ušetřit násobek této částky na budoucích investicích. A co když vůz prodáváte? Pokud využijete služby Mechanik, dáte najevo, že hrajete fér a v případě, že inzerujete u nás, budete lépe vidět. Tudíž můžete prodat rychleji i výhodněji.